jak vyřídit hypotéku

nejlevnější hypotéka


Nejlevnější hypotéka je taková, které se zbavíte co nejdříve. Jaké jsou možnosti, jak se zbavit nevýhodné hypotéky či jak hypotéku zlevnit?

Předčasné splacení hypotéky

Je dobré mít předem rozmyšlen plán splácení - chcete dodržet splátkový kalendář nebo chcete hypotéku ukončit předčasně? Za úvahu vždy stojí varianta s plánovaným předčasným splacením - abyste měli rozumnou výši splátky, můžete úvěr natáhnout na delší dobu, ale po nějaké době, pokud se Vám podaří našetřit, se můžete hypotéky zbavit předčasným vyplacením, čímž ušetříte nějaké peníze na úrocích (pozor na smluvní podmínky!).
Vzhledem k tomu, že při anuitním splácení jsou největší úroky hned na začátku, vyplatí se předčasné splacení dříve (typicky do první fixace). Čím dříve hypotéku splatíte, tím více ušetříte. V pozdější fázi úvěru už ani předčasné splacení nemusí dávat ekonomicky smysl.

Pokud se vám potřebný obnos nepodaří našetřit, nebo jsou podmínky na trhu tak výhodné, že se vyplatí hypotéku si ponechat, předčasně ukončovat nemusíte a pokračujete ve splácení podle splátkového kalendáře až do příští fixace...

Refinancování hypotéky

Rovněž je dobré sledovat situaci na trhu hypoték i po dobu trvání vašeho úvěru. Může se stát, že se situace vyvine tak, že bude výhodné (hypoteční) úvěr refinancovat - tedy přejít s ním k jiné bance, která vám nabídne výhodnější podmínky.
Zda se Vám refinancování vyplatí snadno zjistíte v kalkulátoru refinancování, který vám přehledně srovná nabídky starého a nového úvěru (staré a nové hypoteční banky).
© 2024   hypoteční kalkulačka   |   www.anuita.eu   |   kontakt   |   online: 1